Цікаві факти про математику

Першими « обчислювальними пристроями » були пальці рук і камінчики. Пізніше з’явилися бирки з карбами і мотузки з вузликами . У Стародавньому Єгипті й Древній Греції задовго до н.е. використовували абак – дошку з смужками , по яких просувалися камінці. Це перший пристрій , спеціально призначене для обчислень. З часом абак вдосконалювали – в римському абаці камінці або кульки пересувалися по желобкам . Абак проіснував до XVIII століття , коли його замінили письмові обчислення. Російський абак – рахунки з’явилися в XVI столітті. Велика перевага російських рахунків в тому , що вони засновані на десятковій системі числення , а не на пятеричной , як всі інші абаки .
Серед усіх фігур з однаковим периметром , у кола буде найбільша площа . Але серед усіх фігур з однаковою площею , у кола буде самий маленький периметр .
У математиці існують: теорія ігор , теорія кіс , і теорія вузлів.
Торт можна розділити 3 дотиками ножа на вісім рівних частин. Причому , є 2 способи .
2 і 5 – єдині прості числа , які закінчуються на 2 і 5.
Нуль не можна написати римськими цифрами.
Знак рівності « = » вперше застосував Роберт Рекорд в 1557 році.
Сума чисел від 1 до 100 – 5050 .
З 1995 року в Тайбеї , на Тайвані , дозволено видаляти цифру 4 , т.к. на китайському цифра звучить тотожне слову « смерть». В багатьох будівлях відсутній четвертий поверх.
Мить – це одиниця часу , яка триває приблизно соту частку секунди.
Вважається , що 13 стало нещасливим число через Таємної Вечері , на якій були присутні 13 осіб , включаючи Ісуса . Тринадцятим був Іуда Іскаріот .
Чарльз Доджсон Доджсон – маловідомий британський математик , який присвятив більшу частину свого життя логіці. Незважаючи на це , він всесвітньо відомий письменник під псевдонімом Льюїс Керролл .
Першою жінкою – математиком вважається гречанка Гіпатія , що жила в єгипетській Олександрії в IV -V століттях н.е.
Число 18 , є єдиним ( крім нуля ) числом , сума цифр якого в 2 рази менше нього самого.

Американський студент Джордж Данциг запізнився на заняття , через що прийняв записані на дошці рівняння за домашнє завдання. Насилу , але він з ними впорався . Як з’ясувалося , це були дві « нерозв’язані » проблеми в статистиці , над вирішенням яких вчені билися багато років.

Сучасний геній і професор математики Стівен Хокінг стверджує , що математику вивчав лише в школі. У часи викладання математики в Оксфорді , він просто читав підручник з випередженням власних студентів на пару тижнів.
У 1992 році австралійські однодумці об’єдналися заради виграшу в лотерею. На кону було 27 млн. дол. Кількість комбінацій 6 з 44 , становило трохи більше 7 мільйонів , при вартості лотерейного квитка в 1 долар. Ці однодумці створили фонд , в який кожен з 2500 чоловік вклав по 3 тисячі доларів. Результат – виграш і повернення 9000 кожному.
Вперше про математику Софія Ковалевська дізналася в дитинстві , коли замість шпалер на стіну її кімнати наклеїли листи з лекціями одного математика про диференціальному і інтегральному численні . Заради науки вона оформила фіктивний шлюб . У Росії жінкам заборонялося займатися наукою. Її батько був проти виїзду дочки закордон . Єдиним способом було заміжжя . Але пізніше фіктивний шлюб став фактичним і Софія навіть народила дочку.
Британський математик Абрахам де Муавр в літньому віці виявив , що з кожним днем він спить на 15 хвилин більше . Він склав арифметичну прогресію , по якій визначив дату , коли він буде спати 24 години на добу – це було 27 листопада 1754 – дата його смерті.
Існує багато притч про те , як одна людина пропонує іншій розплатитися з ним за послугу таким чином: на першому клітку шахівниці той покладе одне рисове зернятко , на другій – два і так далі: на кожну наступну клітину вдвічі більше , ніж на попередню . В результаті той , хто розплачується таким чином , неодмінно розоряється. Це не дивно: підраховано , що загальна вага рису складе понад 460 мільярдів тонн.
Якщо помножити ваш вік на 7 , потім помножити на 1443 , то результатом буде ваш вік написаний три рази поспіль.
Релігійні євреї намагаються уникати християнської символіки і взагалі знаків , схожих на хрест. Тому учні деяких ізраїльських шкіл замість знака «+ » пишуть знак, що повторює перевернуту букву «т» .
Число пі було вперше обчислено індійським математиком Будхайяна в VI столітті нашої ери.
Вперше негативні числа були узаконені в Китаї в III столітті , але використовувалися лише для виняткових випадків , оскільки вважалися , загалом , бесмиссленнимі .
Існує думка , що Альфред Нобель не включив математику в список дисциплін своєї премії через те , що його дружина зрадила йому з математиком . Насправді Нобель ніколи не був одружений. Справжня причина ігнорування математики Нобелем невідома , є тільки припущення . Наприклад , на той момент вже існувала премія з математики від шведського короля. Інше – математики не роблять важливих винаходів для людства , тому що ця наука має чисто теоретичний характер.
На Русі за старих часів використовувалися як одиниці виміру обсягу відро (близько 12 л) , штоф (десята частина відра ) . У США , Англії та інших країнах використовуються барель ( близько 159 л) , галон (близько 4 л) , бушель (близько 36 л) , пінта (від 470 до 568 кубічних сантиметрів).
Вірогідність випадання розв’язуваної комбінації карт в пасьянсі « Вільний осередок » (або «Солітер» ) оцінюється більш ніж в 99,99 %
Квадратні рівняння були створені в XI столітті в Індії. Найбільшим числом , використовуваним в Індії , було 10 в 53 -го ступеня , в той час як , греки і римляни оперували тільки числами в 6- го ступеня.
У групі з 23 чоловік і більше , ймовірність , що у двох співпаде день народження , перевищує 50 % , а в групі від 60 осіб така ймовірність становить близько 99 %.